ĮSPŪDŽIAI IŠ KELIONĖS Į RYGĄ: Į „MIEGANČIĄ GRAŽUOLĘ“, BET NE MIEGOTI...

2011 10 25

Praėjusį šeštadienį, spalio 22 d., Vakarų Lietuvos muitininkų asociacija (VLMA) suorganizavo kultūrinę-pramoginę išvyką į Rygą, kurioje dalyvavo ne tik VLMA nariai, bet ir jų draugai bei artimieji. 47 asmenų smagiai nusiteikusi kompanija vyko net tik į muzikinį veikalą „Miegančioji gražuolė“, bet ir su tikslu pasivaikščioti po Rygos senamiestį bei susipažinti su jame esančiomis įžymiomis vietomis.

Pakeliui į Rygą kelionės dalyviai užsuko ir į garsiuosius Rundalės rūmus esančius Latvijoje, dėl savo puošnumo ir prabangos neretai dar vadinamus Baltijos Versaliu. Pilyje kelionės dalyviai smalsiai ir susidomėję apžiūrinėjo hercogo apartamentus ir reprezentacines XVIII a. interjero sales, daugeliui įdomios pasirodė didžiulės salės bei hercogienės miegamasis ir modernus to laiko tualetas. Visgi ekskursijos metu atsirado ir tokių smalsuolių, kurie apžiūrinėdami rūmus ypatingai susidomėjo ano meto šildymo sistema ir nenurimo tol, kol neišsiaiškino kaip ir kokiu būdu buvo kūrenamos rūmuose esančios krosnys. Tiesa, žingeidieji smalsuoliai turėjo ir dar vieną didelį troškimą: jie nerealiai norėjo pamatyti ne tik puošniuosius rūmus, bet ir garsiąją virtuvę su atvirais židiniais bei didžiuliais žalvariniais puodais... Savaime suprantama,  nė vieno abejingo nepaliko ir rūmų kieme įkurtas įspūdingas prancūziško stiliaus parkas.

Nuvykę į Latvijos sostinę kelionės dalyviai tęsė dar autobuse pradėtą pažintį su Ryga, t.y. seniausia jos dalimi – senamiesčiu. Tęsdami tradiciją netradiciškai krikštyti naujuosius VLMA narius, du asociacijos naujokus asociacija pakrikštijo ties Juodagalvių gildijos namais, kuriuos ilgą laiką valdė pirkliai ir nevedę Juodagalvių brolijos nariai. Specialiai parinkta krikštynų vieta dar labiau įprasmino krikštynas (Lietuvos muitinės emblemoje vaizduojamos sukryžiuotos prekybos ir pirklių globėjo Hermio lazdos) bei pakrikštytųjų priesaikas. Naujieji asociacijos nariai Alfonsas Skliuderis ir Valentina Pečkauskienė istorinėje vietoje visiems girdint nuoširdžiai pasižadėjo būti ištikimais ir aktyviais asociacijos nariais.

 Užkandę tradicinių latvių patiekalų ir pilni malonių įspūdžių keliauninkai nuskubėjo į Rygos operos ir baleto teatrą pažiūrėti muzikinio veikalo „Miegančioji gražuolė“. Neišdildomus įspūdžius palikęs muzikinis kūrinys ir Latvijos nacionalinis operos ir baleto teatras ilgai buvo aptarinėjami kelionės dalyvių, o po kurio laiko kelionė Klaipėdon tęsėsi su rubrika „Vakaras be knygos“ arba kaip pasakytų VLMA pirmininkė Rima Loreta Zamkauskienė „visi darė tai ką norėjo...“

Nuotraukos >>>

 DVIRAČIŲ ŽYGIO ŠŪKIS – „MES UŽ MUITINĘ“

2011 09 25

„Mes už muitinę“ – toks šūkis ne kartą skambėjo paskutinįjį šių metų rugsėjo šeštadienį (rugsėjo 24 d.) tradiciškai Vakarų Lietuvos muitininkų asociacijos (VLMA) suorganizuoto dviračio žygio, skirto Lietuvos muitinės 21-osioms atkūrimo metinėms paminėti, metu.

Pačios gamtos padovanotą gražų šeštadienio rytą Klaipėdos vasaros estradoje tradiciškai rinkosi VLMA nariai ir jų šeimų artimieji bei žygyje pirmą kartą dalyvavo ir Juodkrantės vaikų globos namų „Aušros žvaigždė“ auklėtiniai, su kuriais asociacijos nariai bičiuliaujasi jau ne vienerius metus. 25 žygio dalyviai vyko jau ne kartą išbandytu maršrutu Klaipėda-Palanga-Klaipėda, užsukdami į Palangos gintaro muziejų bei į viešbutį „Auska“, su tikslu apsilankyti gintaro muziejuje veikusioje parkų kūrėjo Édouard François André parodoje bei pasilepinti pirties ir baseino teikiamais malonumais „Auskoje“.

Tačiau dar žygio pradžioje dalyviai ėmė visaip išbandyti save lenktyniaudami dviračiais tarpusavyje bei atlikdami įvairias užduotis. Visi dalyviai burtų keliu buvo suskirstyti į komandas ir turėjo įveikti pačias įvairiausias užduotis, kad būtų galima išaiškinti šio dviračių žygio šauniausią komandą. Trys žygio komandos, pasivadinusios „Greitukais“, „Bicycles“ ir „Minu, valgau ir lieknėju“ ne tik turėjo parengti žygio užkandį, žygio gėrimą bei pasiūlyti ypatingą žygio dalyvių nuotraukos kompoziciją, tuo pačiu turėjo pelnyti pripažinimą ir kitose rungtyse: pučiant balionus, atspėjant kas įdėta burnoje ir pan.

Tenka pripažinti, komandos pasirodė tikrai išradingai: pradedant nuo įspūdingų ir dainingų prisistatymų bei atliekant kitas užduotis. Tikrai įspūdingas buvo komandų pagamintas žygio užkandis „Nerealusis dviratukas“,  gėrimas „Kad nebūtų per daug gera“ bei nuotraukos kompozicija, įkūnijanti lietuviškumo tradicijas. Po visų įveiktų išbandymo komandų komanda pripažinta „Minu, valgau ir lieknėju“.

Viešbutyje „Auska“ žygeiviai ne tik galėjo pasilepinti pirtimi bei pasimėgauti vėsiu jūros ar šiltu baseino vandeniu, jie turėjo galimybę patenkinti smalsumą apžiūrėdami sovietmetį menančius ištaigingus apartamentus bei išgirsti įdomių istorijų apie čia apsilankiusius svečius. Taigi žygyje netrūko ne tik pažintinių akimirkų, azarto, šmaikštumo ir juoko, netradiciškai buvo suorganizuotos tradiciškai rengiamos naujų VLMA narių krikštynos – naujokai (Ramunė Rovbutienė ir Valdas Jasiūnas) iškilmingai pakrikštyti prezidentinių apartamentų darbo kabinete, sėdintys už darbo stalo. Tokiu būdu naujieji asociacijos nariai prisiekė aktyviai dalyvauti VLMA veikloje ir būti ištikimais asociacijos nariais.

Ir pabaigai: buvo tikrai verta dalyvauti renginyje, susitikti su kolegomis ir gerai praleisti laiką. Nebuvai? Kitą kartą dalyvauk būtinai!

Nuotraukos >>>

 VAKARŲ LIETUVOS MUITININKŲ ASOCIACIJA ŠVENTĖ 5-ĄJĮ VEIKLOS GIMTADIENĮ

2011 06 20

Birželio 18 d. Vakarų Lietuvos muitininkų asociacija (VLMA) triukšmingai ir neįprastai šventė penktąjį veiklos gimtadienį. Netradicinį šios ypatingos progos paminėjimą – vandens kelionę egzotišku laivu FORELLE maršrutu Mingė-Rusnė-Uostadvaris-Krokų lankos-Kuršių marios VLMA organizavo kartu su Klaipėdos TM darbuotojų profesine sąjunga.

Paminėti gražios sukakties bei gerai praleisti laisvalaikio, pasipuošę skrybėlaitėmis, kepuraitėmis ir gėlėmis, susirinko apie 80 VLMA ir profesinės sąjungos narių, jų artimųjų bei kitų svečių. Gerai nusiteikusius renginio dalyvius dar labiau pralinksmino sutiktuvių maršu prie laivo pasitikusi muzikinė grupė „Karčema“, linksminusi keliauninkus ir vandens kelionės metu.

Iš pat pradžių, kaip ir buvo suplanuota, tik sulipus į laivą prasidėjo ypatingas ir malonus pasirengimas šventės atidarymui: vaikai ir ne vaikai varžėsi pūsdami balionus ir jais puošė laivą, kiti ruošė vaišių stalus, treti rengėsi nerealiai programai laive, žodžiu, nuo parengiamųjų darbų FORELLE ūžte ūžė...

Šventės atidarymą paskelbė netikėtai laive pasirodžiusios įspūdingos ir savo vertę gerai žinančios damos: VLMA ir Profsąjunga. Kurį laiką pasiginčijusios, kuri iš jų yra gražesnė ir protingesnė pirmininkė, abi nutarė, kad daug mieliau yra švęsti šventes, suktis šokių ritmu nei tuščiai ginčytis, kuomet atsakymai ir taip yra akivaizdūs...

Pirmiausia prisiminti VLMA steigėjai, kuriems įteikti fejerverkais papuošti melionai, simbolizuojantys šviesą ir viltį bei atspindintys VLMA simbolinę geltoną spalvą. Po to tradiciškai sakytos sveikinimų kalbos ir dovanotos dovanos. Degant fejerverkams dešimt VLMA steigėjų dalijosi prisiminimais ir džiaugėsi, kad būtent jie nesudvejojo ir prieš penkerius metus ėmė ir įsteigė pirmąją Lietuvoje muitininkų asociaciją. Prisimenant penkerius VLMA veiklos metus nupinti ir į Kuršių marias paleisti penki žolynų vainikai: vienas vainikas nupintas steigėjų, trys – trijų valdybų atstovų bei vienas – svečių profsąjungiečių. Be žolynų į vainikus pynėjai prisipažino įpynę sėkmę, plėtrą, atsparumą negandoms ir ištikimybę.

Reziumuojant galima tik pasakyti, kad šventė buvo tikrai šauni, žuvienė nerealiai gardi, o kelionė nerealiai trumpa... Teisūs tie, kurie sako, kad nėra nieko svarbiau už gerą kompaniją...

Nuotraukos >>>

 VILTIES BĖGIMAS

2011 05 22

2011 m. gegužės 22 d. VLMA nariai su šeimomis dalyvavo Vilties bėgime – stojo prie artimo meilės, atjautos ir vilties starto linijos, ir taip prisidėjo prie pirmo Lietuvoje šv. Pranciškaus Dvasinės paramos sergantiems onkologinėmis ligomis centro statybos. VLMA jau antrą kartą dalyvauja Vilties bėgime. Šviesus susirinkusių tikslas ir geri norai sukūrė ypatingą pilietiškumo, vienybės ir vilties dvasią. Buvo gera tai jausti. Labiausiai džiugino mūsų vaikų pasiryžimas dalyvauti bėgime: 3 km įveikė Ieva Galginaitė, Paulius Galginas, broliai Martynas ir Mindaugas Antanaičiai, Linas Petraitis, o Aldaras Rentauskas įveikė net 6 km distanciją. Šaunuoliai...

Lina, Albertas, Rasa ir jų šeimos nariai startavo prie Palangos tilto ir dviračiais pasiekė finišą Vasaros koncertų estradoje.

Ačiū už prasmingą pabuvimą drauge.

Nuotraukos >>>

VLMA valdybos vardu

pirmininkė Rima Zamkauskienė

 ĮVYKO VISUOTINIS ATASKAITINIS VLMA NARIŲ SUSIRINKIMAS

2011 05 15

Šių metų gegužės 5 d. įvykusio visuotinio ataskaitinio Vakarų Lietuvos muitininkų asociacijos (VLMA) narių susirinkime pristatyta metinė asociacijos veiklos ataskaita, prisiminti nuveikti prasmingi darbai, pramoginiai renginiai ir užfiksuotos jų akimirkos, diskutuota apie asociacijos veiklos ateities perspektyvas ir apie artėjantį 5-erių VLMA veiklos metinių paminėjimą.

Pristatydama asociacijos veiklos ataskaitą, VLMA pirmininkė Rima Loreta Zamkauskienė pasidžiaugė, kad per ataskaitinį laikotarpį į VLMA gretas įsiliejo 6 nauji nariai, padėkojo Valdybai už nuoširdų darbą ir entuziazmą bei visiems asociacijos nariams už tai, kad ekonominiu sunkmečiu išliko kartu, buvo aktyvūs ir savo širdies šiluma dalinosi su kitais.

Nuotraukos >>>

 DAROM 2011“ INICIATYVOS DALYVIAI RINKOSI PAJŪRYJE

2011 04 18

Šeštadienį, balandžio 16 d., Vakarų Lietuvos muitininkų asociacija tradiciškai jau trečią kartą pakvietė visus Klaipėdos teritorinės muitinės darbuotojus ir jų šeimų narius į savanorišką, ekologišką mąstymą, pilietiškumą, socialinį aktyvumą bei bendruomenišką visuomenę skatinančią akciją „Darom 2011“. Švarinti Baltijos jūros pakrantės, nepabūgę gan žvarboko pajūrio vėjo, klaipėdiečių pamėgtoje pirmoje Melnragėje susirinko 20 neabejingų švarinimosi akcijai dalyvių: uostamiesčio muitinės darbuotojų, jų artimųjų, vaikų ir anūkų. Likę patenkinti nuveiktu darbu, pasigrožėję unikalia pajūrio gamta bei pasivaišinę arbata ir pačių keptais pyragais, akcijos dalyviai vieningai sutarė, kad tokio pobūdžio akcijos yra puikus dalykas ne tik švarinti mus supančią aplinką, bet ir pabendrauti bei, kad tai yra puiki proga skiepyti gamtą tausojančias vertybes jaunajai kartai.

Nuotraukos >>>

BOULINGO TURNYRE NUGALĖJO DRAUGYSTĖ

2011 01 31

 Jau kelinti metai iš eilės Vakarų Lietuvos muitininkų asociacija (VLMA) Tarptautinę muitinių dieną mini organizuodama boulingo turnyrą, į jį pakviesdama uostamiesčio muitinės darbuotojus ir jų šeimų narius bei kitų institucijų asociacijų atstovus. Šiais metais tradiciškai aktyviai dalyvavo ne tik Tarptautinės policijos asociacijos Lietuvos skyriaus Klaipėdos policijos mokyklos poskyrio nariai su šeimomis, bet ir Juodkrantės vaikų globos namų „Aušros žvaigždė“ auklėtiniai.

Vėjuotą ir pūgingą paskutinįjį sausio šeštadienį tradiciškai „Honolulu“ boulingo klube vykusiame turnyre varžėsi 17 vaikų iki 16 metų amžiaus, 17 moterų bei 19 vyrų, susibūrusių į 6 komandas. Savo sėkmę ir gebėjimus jie galėjo išbandyti dviejuose turnyro turuose.

Tarp jauniausių turnyro dalyvių pirmąją vietą laimėjo Mindaugas Rimša (104 tšk.), antrąją vietą užėmė vos keturiais taškais nuo jo atsilikęs Arminas Laurikietis (100 tšk.), o trečia vieta atiteko Vykintui Markevičiui (95 tšk.). Iš turnyre besivaržančių moterų geriausią asmeninį rezultatą pasiekė Jurgita Stanienė (218 tšk.), antroji liko Ilona Griciuvienė (212 tšk.), o trečioji vieta atiteko Virginijai Zulonienei (199 tšk.). Vyrų nugalėtojų gretose pirmąją vietą be konkurencijos iškovojo daugkartinis prizininkas Aidas Puidokas (388 tšk.), antra vieta džiaugėsi Rolandas Šleinius (324 tšk.), o trečia vieta – Irmantas Janušauskas (292 tšk.). Absoliučiai geriausią vieno turo rezultatą (202 tšk.) pasiekė antrą vietą iškovojęs Rolandas Šleinius.

Komandinėse varžybose dalyvavo 6 komandos. Tradiciškai įspūdingu žaidimu stebinusi Klaipėdos policijos mokyklos „Super Vėtros“ komanda surinko 1509 taškus ir neabejotinai pripažinta šio turnyro super komanda. Antrąją vietą, surinkusi 1374 taškus, iškovojo VLMA komanda „Po paraliais“, o garbinga trečioji vieta atiteko romantiškajai „Šeši devyni“ komandai, surinkusiai 1340 taškų. Beje, reikėtų paminėti, kad antrosios vietos komanda laimėtoja „Po paraliais“ už komandos šeimyniškumą (komandą sudarė Zulonų ir Buvarskių šeimos), darną ir gerą nuotaiką pelnė aplinkinių pripažinimą ir gavo specialų prizą.

Renginys praėjo tradiciškai šurmulingai, su lengva konkurencijos gaidele, sirgaliams ir žaidėjams padovanojęs aktyvų poilsį ir gerą nuotaiką. Baigdama renginį VLMA pirmininkė Rima Loreta Zamkauskienė palinkėjo, kad Juodkrantės vaikų globos namų „Aušros žvaigždė“ auklėtinių padovanotas angeliukas aplankytų visų mūsų širdis, mintis ir jausmus.