Vakarų Lietuvos muitininkų asociacijos (VLMA) tikslas – vienyti esamus ir buvusius muitinės darbuotojus Vakarų Lietuvoje, propaguoti geriausias muitinės veiklos tradicijas bei skatinti muitinės pareigūnų ir visuomenės tarpusavio supratimą. Šiuo metu VLMA vienija per 50 narių, kurie aktyviai siekia paįvairinti kasdienybę ir plėtoti asociacijos veiklą. VLMA veikla grįsta principu: niekas kitas negali kurti tradicijų, vienas kito palaikymo ir supratimo, kaip tik mes patys.

VLMA narių ir kolegų dėmesiui!

Puoselėdama gražias tradicijas ir siekdama prisidėti prie pareigūnų fizinio pasirengimo stiprinimo, Vakarų Lietuvos muitininkų asociacija Jus ir Jūsų šeimų narius, Jūsų draugus, bei visus norinčius rugpjūčio 10 d. kviečia leistis baidarių žygin viena gražiausių Žemaitijos upe – Virvytė, maršrutu Janapolė – Baltininkai – Biržuvėnai (~15 km), Telšių rajonas. Priklausomai nuo oro sąlygų ir vandens lygio upėje, plaukimo maršrutas gali truputį koreguotis.

Šeštadienio rytą – iki 9:30 val. atvykstame savo transportu į Biržuvėnų dvarą, adresu Dvaro g. 4, Biržuvėnų k., Luokės sen., Telšių r., iš kur būsime nuvežti į stovyklavietę Rapalių km. Saugiai palikus savo daiktus, iškart būsime nuvežti į tolimiausią plaukimo vietą.

Plaukimo metu mūsų lauks ne tik linksmoji, bet ir raumenukų atstatymo - lavinimo programa.

Vakare, grįžus į stovyklavietę – nuovargį nuplausime mobilioje pirtelėje, kubile, gomurį pamaloninsime sočiuoju troškiniu bei namine gira... Na, o stipriausieji – ištvermingiausieji galės išbandyti jėgas tinklinio žaidime, estafečių bei judriųjų – linksmųjų žaidimų rungtyse...

Pagal poreikius – yra galimybė pernakvoti nameliuose. Keturviečio namelio kaina – 40 Eur. Taip pat yra galimybė pasistatyti savo palapinę.

Žygio aprangos kodas – geltona spalva, geltoni VLMA marškinėliai.

Prašome registruotis renginiui iki š.m. rugpjūčio 07 d. el. paštu Jolanta.Locaitiene@lrmuitine.lt ar telefonu 390050 (Jolanta Locaitienė, 305 kab., USPS). Registracijos mokestis VLMA nariui 12 Eur, ne VLMA nariui – 22 Eur. Vaikams iki 16 metų registracijos mokesčio nėra.

Į kainą įskaičiuota – dvivietės baidarės nuoma, vaikiškos kėdutės (tik vaikams iki 6 metų) pagal poreikį nuoma, nuvežimo – parvežimo išlaidos, mobili pirtis, kubilas, vakarienė.

Gerą nuotaiką, užkandžius ir gėrimus bendram stalui atsinešame patys.

Nedvejok ir dalyvauk, juk praleistas laikas draugų būryje išties būna puikus!

 

VLMA valdyba  

BAIDARIŲ ŽYGIO ĮSPŪDŽIAI

2018.06.30

Puoselėdami gražias tradicijas ir siekdami pažymėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, Vakarų Lietuvos muitininkų asociacijos nariai su šeimomis bei draugais paskutinį birželio šeštadienį leidosi baidarių žygin viena gražiausių vakarų Lietuvos upe – Minija. Didoko maršruto – 18-19 km nepabūgo net 38 žygeiviai ir Grigaičių šuo Myša Bobrovičius. Plaukti tikrai nebuvo nuobodu – netrūko akmenuotų slenksčių, rėvų kaskadų, teko ir pabraidyti po upę, ir pačiam upėje išsimaudyti norint užstrigusią baidarę nustumti nuo akmens ar iš meldų ištraukti... Pakeliui aplankėme Pakutuvėnų vienuolyną, pasivaišinome turistų užkandžiais bei pašokome ir padainavome.

Vakare, grįžus į Žvelsos kraštovaizdžio draustinyje esančią etnografinę sodybą „Prie šaltinio“, vaišinomės žemaitiškomis vaišėmis, skanavome Židrūno sumedžioto bebro rūkytą uodegą. Kelionės nuovargį nuplovėme kaimiškoje pirtelėje, kubile ir šaltinio baseine... Vakaro kulminacija – istorinio lobio paieškos. Sveikiname Kęstutį, greičiausiai radusiam giliai paslėptą lobį. Neprailgo vakaras, kupinas malonaus bendravimo, pokštų, žaidimų...

Sekmadienį po turistinių pusryčių bei pasivaikščiojimo po vaizdingas Žvelsos draustinio vietas, žygeiviai išsiskirstė, tačiau nuostabios Minijos vaizdai, malonus nuovargis, smagios akimirkos bei gera dalyvių nuotaika prisiminimuose išliks dar ilgai...

Nuotraukos>>>>>>>

VELYKINĖS PUOKŠTĖS KONKURSAS

„Geriausi ir gražiausi dalykai pasaulyje negali būti pamatyti ir netgi paliesti. Jie jaučiami širdimi.“ (Helen Keller)

Atgimstantis pavasaris, atnešdamas velykinį šurmulį pripildė mūsų – Klaipėdos teritorinės muitinės darbuotojų širdis kūrybinio polėkio originaliomis, žaismingomis velykinėmis puokštėmis dekoruoti savo darbo vietas. Gausybė konkursui pateiktų velykinių dekoracijų džiugino mus, įkvėpė naujiems darbams, tikslams,  mintims ir suteikė kūrybinės energijos.

Dėkojame visiems – aktyviai dalyvavusiems Velykinės puokštės konkurse: - visiems, sukūrusiems originalias ir labai šiltas velykines kompozicijas; ir visiems – aktyviai savo balsus atidavusiems bei padėjusiems išrinkti prizinių vietų vertas velykines puokštes. Nuoširdžiausi sveikinimai visiems dalyviams, o ypač – nugalėtojams!

Pirmoji prizinė vieta atiteko Molo įlankos jūrų uosto posto kolektyvui už sukurtą puokštę „Nusiraminimo kėdutė“.

Antroji prizinė vieta atiteko Klaipėdos krovinių posto kolektyvui už sukurtą puokštę „Evoliucija“.

Trečioji prizinė vieta atiteko Muitinės procedūrų priežiūros skyriui už sukurtą puokštę „Tyras, skaidrus atgimimas“.

Balandžio 13 d. prizininkams iškilmingai buvo įteikti Velykų Bobutės skanėstai.

Nuotraukos ˃˃˃

DEŠIMTASIS BOULINGO TURNYRAS

Vakarų Lietuvos muitininkų asociacija (VLMA) šių metų sausio 27 d. suorganizavo dešimtąjį boulingo turnyrą, į kurį tradiciškai pakvietė ne tik muitinės, bet ir muitinei giminingų institucijų asociacijų atstovus.

Šeštadienį į uostamiesčio „Honolulu boulingo“ klubą susirinko būrys šio žaidimo aistruolių. Komandos ištraukę burtus, stojo prie savo takelių ir ruošėsi

VLMA pirmininkė pasveikino visus susirinkusius į X Boulingo turnyrą. Vyr. turnyro teisėjas R. Rapolis supažindino dalyvius su žaidimo taisyklėmis. Turnyre dalyvavo daugkartiniai VLMA organizuotų boulingo turnyrų dalyviai Tarptautinės policijos asociacijos Lietuvos skyriaus (TPA LS) Pakrančių apsaugos poskyrio nariai.

Šį kartą fortūna šypsojosi „Buvusių nebūna“ komandai, kuri pelnė pirmąją vietą, surinkusi 1061 tašką. Antra vieta atiteko komandai „Palangos bebrai“ (885 taškai), o trečioji – TPA LS Pakrančių apsaugos poskyrio komandai (871 taškas).

Sportinėmis aistromis ir ambicijomis nenusileido ir jauniausieji turnyro dalyviai. Geriausia mergaičių tarpe buvo Erika Okulevičiūtė (206 taškai), geriausiu berniukų tarpe tapo Donatas Norkus (208 taškai). Buvo apdovanotas atminimo medaliu, diplomu ir dovanėle ir jauniausias turnyro dalyvis Ugnius Uselis (5 metukai).Taip pat, neliko nepastebėtas ir nuolatinis turnyro dalyvis Kęstutis Kersnauskas, jam įteikta speciali dovanėlė.

Iš turnyre besivaržiusių moterų geriausiai pasirodė Loreta Sakavičiūtė, surinkusi 228 taškus ir pelniusi nugalėtojos titulą, bei moterų tarpe pasiekusi absoliučiai geriausią rezultatą (215 taškų). Violeta Norkienė (216 taškų) moterų tarpe užėmė antrąją vietą, o trečiąją vietą, surinkusi 211 taškų, užėmė Lina Ubienė.

Vyrų nugalėtojų trejete, surinkęs 278 taškus, pirmąją vietą užėmė Gintautas Buvarskis, kuris vyrų tarpe pasiekė ir absoliučiai geriausią rezultatą (161 taškai). Antrąją vietą, surinkęs 243 taškus, iškovojo TPA LS Pakrančių apsaugos poskyrio komandos dalyvis Vytautas Zaksas, trečiąją – TPA LS Pakrančių apsaugos poskyrio komandos dalyvis Saulius Bloškys, surinkęs 213 taškus.

Boulingo turnyro laimėtojai pagerbti aplodismentais bei apdovanoti VLMA įsteigtais prizais: taurėmis, diplomais ir kitomis atminimo dovanėlėmis.

Ačiū visiems dalyvavusiems, bei padėjusiems surengti turnyrą.

VLMA pirmininkė Neringa Antanaitienė

Liaudiška vakaronė „Kaimynėli, būk svečias!“

Vėl nenumaldomai artėja metų pabaiga ir Vakarų Lietuvos muitininkų asociacija tradiciškai suorganizavo renginį, skirtą artėjančių švenčių laikotarpiui paminėti. Tik šį kartą jis buvo kitoks... Kadangi šie metai paskelbti Tautinio kostiumo metais, tai ir Asociacija nusprendė suorganizuoti liaudišką vakaronę, skirtą šiam tautiniam atributui paminėti.

Š. m. gruodžio 8 d. 18 val. Vakarų Lietuvos muitininkų asociacija sukvietė visus asociacijos narius, jų šeimynykščius ir draugus į liaudišką vakaronę „Kaimynėli, būk svečias!“, kuri įvyko Jūrininkų centre.                              

Vakarą praleidome puikiai besilinksmindami, tikrai ne prasčiau, nei tai darydavo mūsų proseneliai, seneliai ir tėvai, kadangi vakaronės metu mus linksmino liaudiškos muzikos kapela „Joginta“ bei liaudiško šokio kolektyvas „Svajoklis“. Taip, kad dainavom, šokom, trypėm ir vaišinomės lietuviškais patiekalais. Vakaronę vainikavo jau tradiciniu tapęs kalėdinis aukcionas, kurio metu truputį atsipūtėme po visų linksmybių ir pasigalynėjome tarpusavyje pirkdami mūsų pačių atneštas gėrybes. Aukciono metu surinkome 183 eurus, kuriuos paaukosime labdarai.

Dėkoju visiems, kurie padėjo surengti šią gražią šventę (ypatingai dėkoju asociacijos valdybos narėms B. Uselienei ir E. Urbonei) ir tiems, kas atvyko į vakaronę ir papuošė ją ne tik savo gražiais kostiumais, o ir savo šypsenomis, bei gera nuotaika. Turiu viltį, kad mūsų asociacijos nariai dar ne vieną kartą susirinks taip pavakaroti.

Gražių visiems artėjančių švenčių!

                                                                                        VLMA pirmininkė Neringa Antanaitienė 

Kelionė į Vilnių

Lapkričio 18 d. ankstyvą rytą aktyviausieji Vakarų asociacijos nariai išvyko ekskursijon į Vilnių. Ir kaip visada oras mūsų vėl pasigailėjo... palikome pajūryje lietų ir potvynius, o Vilnius dangus mus pasitiko su besišypsančia saule.

Pirmiausiai, aplankėme Valdovų rūmus, kur pasiklausėme įdomaus gidės pasakojimo apie valdovų rūmų ansamblio pastatymą, apie juose gyvenusius Lietuvos valdovus, apie jų sunaikinimą, bei jų atstatymą šiais laikais.

Laisvą laiką iki operos leidome savarankiškai apžiūrinėdami Vilniaus senamiestį. Vakare rinkomės Nacionaliniame operos ir baleto teatre ir klausėmės operos „Traviata“.

Per dieną gavę pakankamai istorinio bei meno peno, patraukėme namo. Ten mus vėl pasitiko lietus, primindamas, kad gyvename krašte kur lietūs lyja.

Pasieniečių dviračių žygis "Sudie, VASARA"œ

2017-08-26

Š. m. rugpjūčio 26 d. Vakarų Lietuvos muitininkų asociacijos dvi narės: Neringa ir Monika, dalyvavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau - VSAT) Pakrančių apsaugos rinktinės surengtame dviračių žygyje "Sudie, VASARA"œ. Žygis buvo surengtas Klaipėdos ir Palangos savivaldybių teritorijoje. Trasos ilgis apie 37 km. Dviračių žygyje dalyvavo pasieniečių komandos iš visų VSAT užkardų, Latvijos pasieniečių komanda, Klaipėdos ir Palangos savivaldybių komandos, Vakarų Lietuvos muitininkų asociacijos ir Klaipėdos TM komandos, priešgaisrinės, policijos komandos ir t. t.... viso 200 dalyvių. 

Paskutinis vasaros šeštadienis palepino žygio dalyvius saulėtu ir šiltu oru. Pradžioje žygio dalyviams rikiuojantis ir ruošiantis važiuoti į starto pradžią, nulijo smarkus trumpas lietus, kuris pasirūpino, kad dviratininkams kelias nedulkėtų.

Po sveikinimo kalbų Lietuvininkų aikštėje žygio dalyviams šaunios šokėjos pravedė smagią mankštą. Taip, kad nuotaikingai pasimankštinę dviračių žygio dalyviai stojo į startą ir pajudėjo link Palangos.

Per visą žygį dviratininkus lydėjo ir eismą reguliavo kelių policijos pareigūnai ant motociklų. Kad kelionė būtų nenuobodi trasa buvo parinkta vingiuota, išvažiuojant iš pagrindinio dviračių tako ir važiuojant vingiuotais keliukais per mišką. Pakeliui buvo daromi sustojimai, kurių metu pasiklausėme Pajūrio regioninio parko direktoriaus pasakojimo apie Olandų kepurę, vėliau apie Plazės ežerą. Pirmasis ilgesnis sustojimas pavalgyti ir atsipūsti buvo prie Nemirsetos laivų gelbėjimo stoties. Pasistiprinę ir  pasidžiaugę jūra visi pajudėjo toliau.

Kitas sustojimas jau buvo Palangoje prie Jūratės ir Kastyčio skulptūros, kur mus pasitiko ir pasveikino Palangos savivaldybės atstovai, bei programą parodė Palangos miesto orkestras ir šokėjos.

Iš Palangos žygeiviai pajudėjo į galutinę žygio tašką - Karklę. Karklės atraminiame punkte (Šaipių km.) baigus žygį, kiekvieną jo dalyvį pasitiko organizatoriai ir įteikė po atminimo dovanėlę. Vėliau visi vaišinosi pačia skaniausia, kiek tik esu ragavusi, žirnių koše, gira, alumi, bei kitais šaltaisiais užkandžiais. Taip pat, komandoms buvo įteiktos atminimo dovanos.

Nuotraukos >>>

VLMA pirmininkė Neringa Antanaitienė

Žygis Virvytės upe

Saulėtą liepos šeštadienio rytą baidarių žygio entuziastai traukė į Telšių rajoną prie Biržuvėnų dvaro sodybos. Ten buvo susitikimo vieta. Kelias nežinomas ir gan klaidus, ypač, kai naudojiesi GPS paslaugomis J. Taip nutiko ir mūsų porai ekipažų, teko šiek tiek paklaidžioti po apylinkes, kol surado susitikimo vietą.

Kompanija mūsų buvo nemaža – 24 dalyviai (12 dviviečių baidarių). Išplaukėme iš Baltininkuose esančios Angelų malūno sodybos teritorijos. Maršrutas netolimas, tik 13,5 km. Viena po kitos baidarės buvo nuleistos į upę ir vairuojamos baidaristų, pasileido nešamos upės srovės tolyn. Upė Virvyčia (taip ją vadina vietos gyventojai) nors ir nedidelė, tačiau pakankamai srauni, akmenuota ir vingiuota, todėl reikėjo daugiau irklais vairuoti, nei irtis. Neskubant, porą kartų sustojus pasistiprinti, buvo įveiktas mūsų plaukiamas atstumas.

Praplaukus visi susirinkome į pikniką pasistiprinti ir pabendrauti. Laikas greit pralėkė ir visi pasikrovę gerų dienos emocijų išsiskirstėme, kas namo, kas po apylinkes dar pasidairyti.

Dėkoju visiems dalyvavusiems baidarių žygyje už gerą nuotaiką ir puikiai praleistą laiką.

Nuotraukos >>>

                                                                                       VLMA pirmininkė

DEVINTASIS BOULINGO TURNYRAS

Vakarų Lietuvos muitininkų asociacija (VLMA) šių metų sausio 21 d. suorganizavo jau devintąjį boulingo turnyrą, į kurį tradiciškai pakvietė ne tik muitinės, bet ir muitinei giminingų institucijų asociacijų atstovus.

Šeštadienį į uostamiesčio „Honolulu boulingo“ klubą susirinko tikrai nemažas būrys šio žaidimo aistruolių. Turnyre dalyvavo apie 50 dalyvių. Tarpusavyje varžytis buvo pasirengę 8 suaugusiųjų komandos. Taip pat buvo ir 1 vaikų komanda.

VLMA pirmininkė pasveikino visus susirinkusius į IX Boulingo turnyrą ir trumpai pristatė žaidimo taisykles. Turnyre dalyvavo daugkartiniai VLMA organizuotų boulingo turnyrų dalyviai Tarptautinės policijos asociacijos Lietuvos skyriaus (TPA LS) Pakrančių apsaugos poskyrio nariai.

Prasidėjęs žaidimas kaitino žaidėjų aistras iki pat turnyro pabaigos. Fortūna šį kartą šypsojosi TPA LS Pakrančių apsaugos poskyrio komandai (1170 taškų) ir ji pelnė pirmąją vietą, antra vieta atiteko komandai „PANEMUNĖ“ (1151 taškai), o trečioji – TM MGP komandai (1074 taškai).

Sportinėmis aistromis ir ambicijomis nenusileido ir jauniausieji turnyro dalyviai. Geriausia mergaičių tarpe buvo Erika Okulevičiūtė (200 taškų), geriausiu berniukų tarpe tapo Ugnius Uselis (204 taškai). Taip pat neliko nepastebėta ir turnyro jauniausia dalyvė Gabija Burškytė (5 metukai), kuri buvo apdovanota atminimo medaliu, diplomu ir dovanėle.

Iš turnyre besivaržiusių moterų geriausiai pasirodė Inga Augustinienė, surinkusi 230 taškų ir pelniusi nugalėtojos titulą, nuo jos vos 2 taškais atsilikusi Monika Povilavičiūtė (228 taškai) užėmė antrąją vietą, o trečiąją vietą, surinkusi 215 taškų, užėmė Lineta Buvarskienė. Turnyre moterų tarpe absoliučiai geriausią rezultatą pasiekė Birutė Grigaitienė viename ture surinkusi 139 taškus.

Vyrų nugalėtojų trejete, surinkęs 302 taškus, pirmąją vietą užėmė TPA LS Pakrančių apsaugos poskyrio komandos dalyvis Rolandas Smilingis, kuris vyrų tarpe pasiekė ir absoliučiai geriausią rezultatą (184 taškai). Antrąją vietą, surinkęs 276 taškus, iškovojo PANEMUNĖS komandos narys Gintaras Diržys, trečiąją – Arnoldas Ubys, surinkęs 268 taškus.

Boulingo turnyro laimėtojai pagerbti aplodismentais bei apdovanoti VLMA įsteigtais prizais: taurėmis, diplomais ir kitomis atminimo dovanėlėmis. 

Ačiū visiems dalyvavusiems, bei padėjusiems surengti turnyrą.

VLMA pirmininkė Neringa Antanaitienė

 Nuotraukos >>>

Gerbiami kolegos,

2 % gyventojų pajamų mokesčio valstybės biudžete yra tarsi lašas vandenyne, o paskirti Vakarų Lietuvos muitininkų asociacijai reiškia galimybę būti kartu, propaguoti gerąsias muitinės veiklos tradicijas, drauge praleisti laiką žygiuose.

Dėkojame už paramą Vakarų Lietuvos muitininkų asociacijai, kurią Jūs suteikėte praėjusiais metais pervesdami 2% pajamų mokesčio sumos. Jūsų tikėjimo asociacijos tikslais, Jūsų palaikymo dėka asociacija vykdo savo veiklą, vienija bendriems tikslams, geriems darbams, artėdama prie savo veiklos dešimtmečio.

Labai tikimės Jūsų geranoriškumo ir dosnumo ir prašome iki š. m. gegužės 1 dienos 2 % pajamų mokesčio skirti Vakarų Lietuvos muitininkų asociacijai.